Kaip pasirinkti vaizdo stebėjimo kamerą?

05/01/2020 18:35:17 0 Komentarai
Kaip pasirinkti vaizdo stebėjimo kamerą?

Šiandien yra tiek daug skirtingų stebėjimo kamerų gamintojų, kad labai sudėtinga apsispręsti ir pasirinkti labiausiai tinkamą sprendimą. Pirmiausia turite numatyti poreikius, kiek ir kokių kamerų reikia ir kt.
Norėdami palengvinti jūsų pasirinkimą, mes parašėme šį straipsnį, kuriame mes siūlome 7 pagrindinius geros stebėjimo kamerų sistemos pasirinkimo kriterijus, pagrįstus konkrečiomis užduotimis.

1. Analoginės ar skaitmeninės stebėjimo kameros ?

Skirtumas tarp analoginių ir skaitmeninių kamerų yra tas, kad ankstesnieji dirba su NTSC ir PAL signalais kuriuos galima tiesiogiai prisijungti prie stebėjimo monitoriaus stebėjimui. Prireikus įrašyti vaizdą, naudojami analoginiai video registratoriai (DVR) kurie konvertuoja vaizdą į skaitmeninį pavidalą ir įrašo į diską. Skaitmeninės IP kameros iškarto perkoduoja vaizdo signalą, gautą iš matricos, į skaitmeninį signalą ir naudodami belaidį tinklą „Wi-Fi“, 3G ar 4G iškarto perduoda vaizdą į debesį, kompiuterį ar tinklo vaizdo registratorių (NVR) - dėka to galite peržiūrėti įrašus ir stebėti tiesioginį vaizdą savo mobiliojo telefono pagalbą iš bet kuriuos vietos.

Taip pat analoginių vaizdo kamerų skiriamoji geba yra 720 × 576 taškų, o šiuolaikinės skaitmeninės stebėjimo kameros gali sukurti vaizdą, kurio skiriamoji geba yra „Full HD“ - 1920 × 1080 ar net "8K" - 7680 x 4320, kuri yra kelis kartus didesnė už galimą analoginę skiriamąją gebą. Dėl aukštos skiriamosios gebos bus galima išryškinti ne tik bendruosius žmogaus bruožus, jo figūrą, drabužius ir pan., bet ir geros kokybės jo veidą bei įvairias mažas detales, kurių nepavyko atpažinti iš analoginių kamerų užfiksuotų įrašų. Jūs pats turite nuspręsti, kurią vaizdo kamerą naudoti vaizdo stebėjimui - analoginę ar skaitmeninę, tačiau jei didžiausią dėmesį skirsite vaizdo kokybei, tuomet geriausias pasirinkimas bus skaitmeninės IP vaizdo kameros. O jei pats planuojate įrengti vaizdo stebėjimo sistemą, jums gali prireikti šios informacijos.

Dėmesio! Informacijos atnaujinimas!
Atsiradus naujoms analoginėms HD stebėjimo kameroms (AHD), senieji analoginiai sprendimai iš esmės nebegaminami. Maksimali šiuolaikinių AHD kamerų skiriamoji geba yra 2MP (1920x1080 - „Full HD“), todėl jie gali lengvai konkuruoti su skaitmeninėmis IP kameromis, tuo labiau, kad šie įrenginiai kainuoja palyginti pigiau nei IP. Taip pat galima rasti gamintojų „Hikvision“ ir „Dahua“ HDD TVI ir HD-CVI sprendimus, kurie yra šio formato variantai. Daugiau apie AHD skaitykite čia.

2. Įrengti lauke ar patalpoje ?

Jei planuojate įrengti vaizdo stebėjimo kameras lauke, tada jūs turite rinktis kamerą skirta dirbti būtent lauko sąlygomis arba papildomai naudoti vadinamą "namelį". Paprastai tokie "nameliai" tai specialus apsauginis dėklas, apsaugančius kamerą nuo žemos temperatūros ir kitų neigiamų aplinkos poveikių: lietaus, saulės ir kt. Jo korpusas turi būti nelaidus orui ir, jei įmanoma, aprūpintas šildymo sistema, leidžiančia be vargo naudoti bet kokio tipo kamerą žemoje temperatūroje. 

Jei planuojate įrengti vaizdo stebėjimo kamerą patalpose, kuriose yra daug drėgmės, tokiu atveju taip pat būtina naudoti "namelį" arba kamerą, kuri turi drėgmei atsparų korpusą.

Norėdami išvengti įsibrovėlių padarytos žalos įrangai, stenkitės įrengti kameras kuo aukščiau. Tokiu būdu savo lauko vaizdo stebėjimo kameras apsaugosite nuo sugadinimo ar vagystes ir tai užtikrins saugumą, jei išpuoliai vyks jūsų teritorijoje.

Vidaus vaizdo stebėjimui, nesant jokio papildomo aplinkos poveikio, paprastai naudojamos įprastos kupolo kameros be apsauginių korpusų ("namelių").

3. Matymo kampas ir židinio nuotolis

arrow_upward